ŻŁOBEK AKADEMICKI WSG "UNIWERSYTET DZIECIĘCY"

Tuż obok Przedszkola znajduje się Żłobek Akademicki WSG „UNIWERSYTET DZIECIĘCY”.  Jego bliskość umożliwia organizowanie wspólnych spotkań, zajęć i zabaw koleżeńskich, spacerów, przedstawień i uroczystości okolicznościowych, co korzystnie wpływa na rozwój dzieci i sprzyja bezpiecznemu przejściu ze środowiska żłobkowego do przedszkolnego.

W żłobku wykorzystywane są aktywizujące metody pracy, jak również innowacje w wychowaniu i edukacji, które wspierają rozwój intelektualny, zainteresowania, zdolności oraz talenty dziecka. Należą do nich: zajęcia  muzyczne prowadzone metodą Edwina E. Gordona, zajęcia z elementami metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz Batti Strauss, zajęcia artystyczne, elementy integracji sensorycznej, kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona, metody aktywności według M. i Ch. Knillów, malowania 10 palcami Ruth Show, bajkoterapii, pedagogiki zabawy i wiele innych.

Nabór do żłobka trwa. Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej: www.zlobek.byd.pl