Przedszkole Akademickie Uniwersytet Dziecięcy

Kliknij, aby przejść do strony WSG

KADRA PRZEDSZKOLA

 

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

dr Mirosława Żmudzka

 

ZASTĘPCA DYREKTORA

mgr Kinga Kujawa

Ukończyłam studia licencjackie na specjalności Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie muzyczne według zasad E.E. Gordona. Studia magisterskie z animacji społęczno- kulturowej realizowałam jednocześnie z studiami podyplomowymi z Edukacji przedszkolnej i opieki nad małym dzieckiem. Żeby jeszcze lepiej pracować z dziećmi obecnie kształcę się na studiach podyplomowych w zakresie Integracji Sensorycznej. Praca z dziećmi sprawia mi niesamowitą satysfakcję. Staram się poprzez różne kursy i szkolenia wzbogacać swój warsztat pracy żeby zajęcia stawały się coraz bardziej atrakcyjne dla dzieci. Jestem osobą energiczną, uśmiechniętą i konsekwentną w działaniu. W wolnych chwilach zajmuję się scrapbookingiem, florystyką oraz sportem.

 

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

mgr Paulina Śnieć

Absolwentka studiów magisterskich UKW w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika, specjalność Logopedia oraz studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika, specjalność Kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki.

Podczas studiów odbyłam szereg praktyk związanych z obszarami realizowanych studiów, które wprowadziły mnie w świat codziennej pracy z dzieckiem. Będąc nauczycielem cały czas rozwijam się poprzez różnorodne formy doskonalenia zawodowego jak i rozwoju osobistego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się również z innymi, pracując jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Cieszę się, że mogę współuczestniczyć w rozwoju dzieci. Praca na stanowisku nauczyciela jest moim świadomym, życiowym wyborem. Wkładam w nią wiele serca, pomysłów, energii i zaangażowania. W zamian otrzymuję każdego dnia wiele radości, przyjemności, spełnienia i satysfakcji.

W czasie wolnym próbuję regenerować siły poprzez spotkania z przyjaciółmi, czytanie książek, długie spacery oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Szczególną sympatią darzę X muzę. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, a w szczególności śpiewania oraz ... czekolady :).

 

mgr Jagoda Komasińska

Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Studiowałam na Bydgoskiej Szkole Wyższej i Kujawsko- Pomorskiej Szkole Wyższej. Piszę wiersze i bajki dla dzieci oraz scenariusze inscenizacji okolicznościowych. W wolnych chwilach prowadzę bloga o tematyce zdrowego stylu życia i oddaję się pasji, jaką jest dietetyka oraz sporty siłowe i sylwetkowe.

 

mgr Katarzyna Szymczak

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika, o specjalności Opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika, o specjalności Przedszkolna. Ponadto ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Kulturoznawstwo, o specjalności kultura popularna. Z wykształcenia jestem również nauczycielem wiedzy o kulturze. 
Swój warsztat pracy doskonalę poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach m. in.: Terapia ręki dzieci i młodzieży, Pedagogika cyrku oraz pedagogika zabawy, Integracja sensoryczna czy Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga. Ponadto posiadam uprawnienia Animatora czasu wolnego, Wychowawcy kolonijnego i Młodszego ratownika WOPR-u.
Czas wolny poświęcam na rozwijanie swojej pasji, jaką jest taniec. W wolnych chwilach lubię także pływać i czytać książki.

 

Olga Stępniewska

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I 
w Poznaniu. Ukończyłam studia licencjackie z przygotowaniem nauczycielskim, na kierunku: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna ze Specjalizacją Nauczycielską oraz studia magisterskie na kierunku: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.
Moją pasją jest praca z dziećmi. Staram się uczynić wszystko, aby były szczęśliwe, bezpieczne i mogły się wszechstronnie rozwijać.
Interesuję  się plastyką  i techniką. Posiadam zdolności artystyczne, które staram się rozwijać w każdej wolnej chwili. Maluję, rysuję, wycinam, kleję, tworzę cuda z papieru, krepiny itp., a także piszę wiersze dla dzieci. 

 

Weronika Bieńkowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunkach: Pedagogika o specjalności Wczesnoszkolna i Wychowanie Muzyczne według zasad Edwina E. Gordona oraz Pedagogika o specjalności Opiekuńcza, a także SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Poznaniu na kierunku Stosowana Analiza Zachowania. Swój warsztat pracy doskonalę poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach m.in. Oligofrenopedagogika, Terapia Behawioralna, Metoda Dobrego Startu, Terapia Ręki, Glottodydaktyka oraz liczne warsztaty Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Jestem osobą otwartą i komunikatywną, ale bardzo konsekwentną w swoich działaniach. Moją pasją jest praca z dziećmi, a także koty i czytanie książek. W wolnym czasie lubię spędzać czas na łonie natury, jeździć na rowerze i pływać.

 

Katarzyna Kołodziejska

Ukończyłam studia licencjackie z zakresu pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia magisterskie na kierunku Oligofrenopedagogika na Politechnice Koszalińskiej. Obecnie rozpoczynam edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z językiem angielskim na Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. 
Zajęcia z dziećmi staram się uatrakcyjniać samodzielnie wykonywanymi pomocami dydaktycznymi, na które pomysłami dzielę się na jednej z edukacyjnych stron internetowych przeznaczonej dla nauczycieli, terapeutów i rodziców. Jedną z moich pasji jest rękodzielnictwo.

 

Ewa Zielińska

     Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunkach: Pedagogika  Wczesnoszkolna i Wychowanie Muzyczne oraz Pedagogiki Pracy z Zarządzaniem Zasobami Ludzkim. Dodatkowo prowadzę zajęcia umuzykalniające wg teorii Edwina E. Gordona. Swój warsztat staram się poszerzać poprzez różnego rodzaju kursy i szkolenia.
     Czas wolny spędzam przede wszystkim aktywnie z rodziną, jeżdżąc na  , rolkach czy na spacerach. Jedną z moich pasji jest muzyka oraz śpiew.

 

Bogumiła Siewkowska

Ukończyłam Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuję pedagogikę rewalidacyjną- oligofrenopedagogikę. Rozpoczynam również studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Wzbogacam swoje kompetencje również w warsztaty Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz Kurs terapii behawioralnej. W wolnych chwilach jestem animatorem zabaw dla dzieci.  

 

Agata Szpajda

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika o spec. resocjalizacja. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach:przygotowanie pedagogiczne i pedagogika rewalidacyjno - terapeutyczna. 
Aktualnie uczęszczam na studia podyplomowe na kierunki: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna oraz integracja sensoryczna. Biorę  także udział w licznych szkoleniach. 
W wolnych chwilach czytam książki i spędzam czas z przyjaciółmi.

 

Klaudia Sośnicka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia pedagogiczne z zakresu edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej o kierunku innowacyjna edukacja muzyczna według zasad E.E. Gordona. Staram się wzbogacać swój warsztat pracy uczęszczając na szkolenia oraz kursy. W wolnych chwilach oddaję się swojej pasji jaką jest siatkówka, która towarzyszy mi już od kilkunastu lat. 

 

Magdalena Kubiak

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika o specjalności  resocjalizacja. Ukończyłam studia  podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz dysleksji rozwojowej i terapii pedagogicznej. Obecnie kształcę się na studiach  podyplomowych z zakresu oligofrenopedagogiki i integracji sensorycznej . Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielę się  ze studentami  pracując jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Wiele  lat pracowałam z dziećmi i młodzieżą  jako pedagog szkolny w gimnazjum i liceum oraz jako nauczyciel wychowania do życia w rodzinie .Dużo satysfakcji przynosiła mi również praca  jako terapeuta pedagogiczny w przedszkolach. Jestem osobą  kreatywną  ,moim priorytetem jest  dbanie o przyjazną i miłą atmosferę w przedszkolu. W swojej pracy chcę aktywnie wdrażać nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania i wychowania, rozwijać zainteresowania  i  uzdolnienia swoich wychowanków dlatego  aktywnie biorę udział w spotkaniach metodycznych, radach pedagogicznych, kursach i studiach podyplomowych. 
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i  zakochaną po uszy mamą uroczych urwisów, którzy codziennie dostarczają mi pomysłów i motywacji  do dalszej pracy.

 

Martyna Hak

Jestem osobą uśmiechniętą, szczerą oraz empatyczną. W swoich działaniach wychowawczych zawsze kieruje się dobrem dziecka, a także troską i wrażliwością na potrzeby innych. Bardzo lubię dzieci i potrafię nawiązać z nimi dobry kontakt. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju, obecnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia studiując edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. W okresie studiów odbyłam różnego rodzaju praktyki, które pozwoliły mi rozwinąć swoje możliwości oraz zdobyci niezbędną wiedzę i umiejętności. Moim największym celem w pracy z dzieckiem jest wspieranie oraz towarzyszenie dziecku w  jego rozwoju i doświadczaniu świata a także stworzenie atmosfery pełnej radości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

mgr Aleksandra Mrugowska

 

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA

Sylwia Skiba

Oliwia Zmitrowicz

Alicja Kryspin

KADRA PROWADZĄCA ZAJĘCIA DODATKOWE

Rytmika
mgr Patrycja Mazurek

Gimnastyka ogólnorozwojowa
mgr Marta Grzelczak

mgr Agnieszka Musiała

Język angielski (lektor)

mgr Kamila Pulcyn
mgr Katarzyna Orłowska

 

mgr Magdalena Siadak

 

Zajęcia umuzykalniające metodą E. E. Gordona
mgr Paulina Śnieć/mgr Klaudia Sośnicka,

mgr Patrycja Mazurek (akompaniament)

Taekwondo olimpijskie
mgr Arkadiusz Nowakowski

Taniec

mgr Maja Kwieciszewska 
 

Zabawy z liczbami
mgr Katarzyna Szymczak

 

Zabawy teatralne
mgr Jagoda Komasińska

 

Zabawy plastyczne
mgr Olga Stępniewska

 

SPECJALIŚCI ZATRUDNIENI W PRZEDSZKOLU

LOGOPEDA - mgr Ewa Folcik

PSYCHOLOG - mgr Karolina Appelt- Firyn

TERAPEUTA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ- mgr Beata Białowąs

 

Przedszkole - Wyższa Szkoła Gospodarki