Przedszkole Akademickie Uniwersytet Dziecięcy

Kliknij, aby przejść do strony WSG

KADRA PRZEDSZKOLA

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

mgr Maja Grzechowiak

 

 

NAUCZYCIELE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

mgr Paulina Śnieć

Absolwentka studiów magisterskich UKW w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika, specjalność Logopedia oraz studiów magisterskich na UKW w Bydgoszczy o kierunku Pedagogika, specjalność Kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki.

Podczas studiów odbyłam szereg praktyk związanych z obszarami realizowanych studiów, które wprowadziły mnie w świat codziennej pracy z dzieckiem. Będąc nauczycielem cały czas rozwijam się poprzez różnorodne formy doskonalenia zawodowego jak i rozwoju osobistego. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się również z innymi, pracując jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Cieszę się, że mogę współuczestniczyć w rozwoju dzieci. Praca na stanowisku nauczyciela jest moim świadomym, życiowym wyborem. Wkładam w nią wiele serca, pomysłów, energii i zaangażowania. W zamian otrzymuję każdego dnia wiele radości, przyjemności, spełnienia i satysfakcji.

W czasie wolnym próbuję regenerować siły poprzez spotkania z przyjaciółmi, czytanie książek, długie spacery oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Szczególną sympatią darzę X muzę. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki, a w szczególności śpiewania oraz ... czekolady :).

 

mgr Katarzyna Nowińska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika, o specjalności Opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika, o specjalności Przedszkolna. Ponadto ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Kulturoznawstwo, o specjalności kultura popularna. Z wykształcenia jestem również nauczycielem wiedzy o kulturze. 
Swój warsztat pracy doskonalę poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach m. in.: Terapia ręki dzieci i młodzieży, Pedagogika cyrku oraz pedagogika zabawy, Integracja sensoryczna czy Arteterapia w pracy nauczyciela i pedagoga. Ponadto posiadam uprawnienia Animatora czasu wolnego, Wychowawcy kolonijnego i Młodszego ratownika WOPR-u.
Czas wolny poświęcam na rozwijanie swojej pasji, jaką jest taniec. W wolnych chwilach lubię także pływać i czytać książki.

 

Olga Stępniewska

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I 
w Poznaniu. Ukończyłam studia licencjackie z przygotowaniem nauczycielskim, na kierunku: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna ze Specjalizacją Nauczycielską oraz studia magisterskie na kierunku: Zintegrowana Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.
Moją pasją jest praca z dziećmi. Staram się uczynić wszystko, aby były szczęśliwe, bezpieczne i mogły się wszechstronnie rozwijać.
Interesuję  się plastyką  i techniką. Posiadam zdolności artystyczne, które staram się rozwijać w każdej wolnej chwili. Maluję, rysuję, wycinam, kleję, tworzę cuda z papieru, krepiny itp., a także piszę wiersze dla dzieci. 

 

 

Ewa Zielińska

     Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunkach: Pedagogika  Wczesnoszkolna i Wychowanie Muzyczne oraz Pedagogiki Pracy z Zarządzaniem Zasobami Ludzkim. Dodatkowo prowadzę zajęcia umuzykalniające wg teorii Edwina E. Gordona. Swój warsztat staram się poszerzać poprzez różnego rodzaju kursy i szkolenia.
     Czas wolny spędzam przede wszystkim aktywnie z rodziną, jeżdżąc na  , rolkach czy na spacerach. Jedną z moich pasji jest muzyka oraz śpiew.

 

Agata Szpajda

Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika o spec. resocjalizacja. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach:przygotowanie pedagogiczne i pedagogika rewalidacyjno - terapeutyczna. 
Aktualnie uczęszczam na studia podyplomowe na kierunki: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna oraz integracja sensoryczna. Biorę  także udział w licznych szkoleniach. 
W wolnych chwilach czytam książki i spędzam czas z przyjaciółmi.

 

mgr Martyna Hak

Jestem osobą uśmiechniętą, szczerą oraz empatyczną. W swoich działaniach wychowawczych zawsze kieruje się dobrem dziecka, a także troską i wrażliwością na potrzeby innych. Bardzo lubię dzieci i potrafię nawiązać z nimi dobry kontakt. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika o specjalności opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju, obecnie kontynuuje naukę na studiach drugiego stopnia studiując edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. W okresie studiów odbyłam różnego rodzaju praktyki, które pozwoliły mi rozwinąć swoje możliwości oraz zdobyci niezbędną wiedzę i umiejętności. Moim największym celem w pracy z dzieckiem jest wspieranie oraz towarzyszenie dziecku w  jego rozwoju i doświadczaniu świata a także stworzenie atmosfery pełnej radości, ciepła oraz poczucia bezpieczeństwa.

 

mgr Izabela Dolot

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunkach: Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Muzyczne oraz Pedagogika Opiekuńcza. 
Prowadzę zajęcia umuzykalniające metodą E.E.Gordona.
Swoją wiedzę i umiejętności poszerzam uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.
Interesuję się śpiewem i muzyką. 

 

mgr Karolina Gierszewska

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku pedagogika o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńcza ukończone na tej samej uczelni. Zrealizowałam także studia podyplomowe w zakresie logopedii ogólnej i neurologopedii z elementami surdologopedii i tyflologopedii na Kujawsko Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.  Animator zabaw dziecięcych, a od niedawna również terapeuta ręki.
Uczestniczka wielu szkoleń: Metoda Dobrego Startu, Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Arteterapii, Muzykoterapii, Podstaw Terapii Behawioralnej, Metody Krakowskiej oraz Komunikacji Alternatywnej.
W pracy głównie kieruje się ideą poszanowania wolności, suwerenności i praw dziecka. Bliski jest mi nurt  wychowania bliskości, choć nie brakuje mi konsekwencji i stanowczości. Kocham rozmawiać, słuchać oraz otaczać się ludźmi. Z uśmiechem oraz optymizmem kroczę przez życie.

 

mgr Justyna Cichowicz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia na kierunkach: Pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki. Od dziecka wiedziałam, że chcę pracować jako nauczyciel. Zrealizowałam swoje cele i marzenia. Moja praca sprawia mi ogromną radość oraz dostarcza dużo przyjemności i satysfakcji. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego, co nowe i nieznane. Myślę, iż najlepszą nagrodą za moją pracę są uśmiechy dzieci. Dodatkowo prowadzę zajęcia ze studentami, którym przekazuje zdobytą wiedzę praktyczną i teoretyczną. W wolnych chwilach lubię dalekie wędrówki po górach, a w wakacje odpoczywam żeglując bądź podróżując. 

 

mgr Katarzyna Śniegulska

 

Absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku: Praca socjalna z terapią społeczną oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Pedagogika  przedszkolna z terapią dziecka.
Swój warsztat pracy ustawicznie doskonalę na wielu szkoleniach i kursach z zakresu: kinezjologii edukacyjnej, terapii behawioralnej, integracji sensorycznej, metody W. Sherborn, metody B. Strauss. Aktualnie jestem  również terapeutą ręki.
W codziennych sytuacjach poszukuję inspiracji do pracy z dziećmi. Staram się jak najgłębiej poznać świat dziecka, aby stworzyć najmłodszym najlepsze warunki do rozwoju, zgodnie z ich potrzebami.

 

mgr Natalia Lewicka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 
w Bydgoszczy. Ukończyłam pedagogikę o specjalności: Opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju. Następnie kontynuowałam naukę na studiach magisterskich na kierunku Pedagogika o specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem osobą otwartą, szczerą i uśmiechniętą a także łatwo nawiązującą kontakt z dziećmi. Ponadto jestem osobą cierpliwą 
i wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka.

 

mgr Adrianna Rabęda- Urbańska

 

mgr Anna Damska

Ukończyłam studia inżynierskie z zakresu Ochrony Środowiska oraz Edukację Wczesnoszkolną i Przedszkolną.

Jestem osobą pogodną i uśmiechniętą. Staram się być konsekwentna, choć dzieci potrafią mnie czasami perfekcyjne podejść i "zmiękczyć". Cieszą mnie ich małe sukcesy. Uważam, że watro włożyć w pracę wiele trudu, aby później na twarzy choć na chwilę pojawił się uśmiech satysfakcji, abym mogła powiedzieć sobie "udało się".

Dzieci wiedzą, że zawsze mogą liczyć na moją pomoc i wsparcie. Za to otrzymuję ich bezgraniczną przyjaźń i zaufanie, uśmiech na powitanie i czasami smutne miny na pożegnanie. 

W swoją prace wkładam całe serce. Organizując zajęcia uwzględniam indywidualne potrzeby dzieci oraz ich zainteresowania. Staram się by zajęcia były ciekawe i kreatywne i zawierały w sobie dużo zabawy przy której dzieci będą się rozwijały. Bardzo ważnym elementem mojej pracy jest nawiązanie z każdym dzieckiem relacji by czuło się dobrze i chętnie przychodziło  do przedszkola.

Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

 

Aleksandra Chwiałkowska

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku pedagogika o specjalności Pedagogika Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Kontynuuję naukę na studiach magisterskich na kierunku pedagogika o specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzam uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach min.: ukończyłam kurs "Joga jako narzędzie terapeutyczne wspierające rozwój dziecka". W czasie wolnym oddaję się swojej pasji jaką jest śpiew oraz plastyka. 

mgr Kinga Waiss-Słowińska

 

mgr Klaudia Wieczorek

Magdalena Burchardt

mgr Inga Rucińska

mgr Emila Róg

 

 

NAUCZYCIEL- CIEŃ

Franciszek Fanslau

 

 

ASYSTENTKA NAUCZYCIELA

Alicja Kryspin

Aneta Kasperek- Chełminiak

Angelika Niedbalska

Angelika Brzuchnalska

Daria Chełminiak

Martyna Żmudzińska

 

SPECJALIŚCI ZATRUDNIENI W PRZEDSZKOLU

LOGOPEDA - mgr Marika Glaza

PSYCHOLOG - mgr Marta Siemienik

TERAPEUTA SI - Monika Ćwiklińska

FIZJOTERAPEUTA - Marta Grzelczak

 

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Katarzyna Olejniczak

mgr Katarzyna Nowińska

Przedszkole - Wyższa Szkoła Gospodarki