Przedszkole Akademickie Uniwersytet Dziecięcy

Kliknij, aby przejść do strony WSG

COVID- 19

Standardy Sanitarne Przedszkole- aktualizacja z dnia 31.08.2020r.

PLIK 

 


Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25.08.2020r.

PLIK 

 


Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące funkcjonowania przedszkoli.

PLIK 


Szanowni Rodzice,

w związku z dużą ilością pytań jakie trafiają do nas w ostatnim czasie przesyłamy kolejną część odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania

FAQ- Żłobek i Przedszkole WSG 

 


Drodzy Rodzice!

staramy się przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, co prezentujemy na filmiku :)

https://youtu.be/R3Ck2MaVtYc 

 


Standardy bezpieczeństwa w Przedszkolu i Żłobku Akademickim WSG "Uniwersytet Dziecięcy"

Drodzy Rodzice,

zachęcamy do wysłuchania przemówienia pani Dyrektor Mirosławy Żmudzkiej.

https://youtu.be/oWdTKYJKn8I

 


BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM!!!


Drodzy Rodzice,

Z przyjemnością informujemy, że spełniając wszystkie wymogi bezpieczeństwa z dniem 6 maja 2020 roku uruchomiliśmy ponownie wszystkie nasze placówki.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby Dzieci i Państwo czuli się w Naszych placówkach bezpiecznie. Dbając o Państwa oraz komfort naszych Pracowników powołaliśmy zespół ekspertów, osób pracujących w Akademickim Centrum Medycznym oraz współpracujących z Uczelnią składający się ze specjalistów ze stopniami i tytułami naukowymi z zakresu zdrowia publicznego, zarządzania kryzysowego, medycyny, psychiatrii i psychologii, który wspólnie przygotował szczegółowe standardy sanitarne, zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia.

 

Wyższa Szkoła Gospodarki posiada bogatą infrastrukturę, dzięki czemu była wstanie przygotować dodatkowe sale i pomieszczenia wielofunkcyjne, gdyby by była potrzeba tworzenia mniejszych grup dzieci, aby mogły przebywać w bezpiecznych, komfortowych warunkach. Dzięki własnym, zielonym terenom znajdującym się na terenie kampusu, dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Wszystkie Nasze placówki wyposażone zostały w odpowiedni sprzęt ułatwiający dezynfekcje i utrzymanie czystości w salach zabaw dla dzieci, jak również w częściach wspólnych takich jak korytarze czy szatnie. Na ponowne uruchomienie placówek zostały specjalnie zakupione przepływowe lampy bakteriobójcze NBVE, które są jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji powietrza i powierzchni. Lampy włączane są na noc dzięki czemu nieodwracalnie dezaktywują bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Wyższa Szkoła Gospodarki zatrudnia ponad 60 osób – opiekunów i nauczycieli, którzy są gotowi, aby zapewnić Państwa dzieciom odpowiednią opiekę. Pracownicy zostali przeszkoleni z wdrożonych zasad, dotyczących zachowania higieny w oparciu o wytyczne opracowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Każdy opiekun otrzymał dodatkowe maseczki, przyłbice oraz rękawiczki, aby w jak najlepszy sposób dbać o zdrowie wszystkich podopiecznych. Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić Państwu bezpiecznym, stały kontakt z naszymi placówkami dzięki aplikacji 4parents, telefonom czy mailom.

Z informacji przekazanych od Państwa wynika, że liczba dzieci będzie stopniowo rosła w kolejnych tygodniach. Otwarcie placówek już teraz powoli nam na ich łagodny powrót, dzięki czemu unikniemy nagłego wpuszczenia wielu osób w tym samym czasie oraz pozwoli nam na doskonalenie wypracowanych procedur oraz dalsze sukcesywne szkolenia pracowników. Wiemy, że wszystkie standardy sanitarne nie są tylko na chwilę, ale w nowej rzeczywistości zostaną z Nami na dłużej, dlatego chcemy, aby każdy czuł się w nich bezpiecznie i komfortowo

 


Drodzy Rodzice,

w związku z decyzjami Rządu, do 24 kwietnia Przedszkole nie będzie świadczyło stacjonarnej opieki. Liczymy, że od 27 kwietnia wrócimy do pracy sprzed 12 marca. 

Tuż po świętach zamieścimy kolejne informacje dotyczące płatności oraz rozwiązania gdyby okazało się, okres zamknięcia placówek w formie usług stacjonarnych przedłuży się po 26 kwietnia. 

Poniżej możliwości, z jakich mogą Państwo skorzystać w ramach rozwiązań na czas epidemii.

 

Dodatkowe zniżki 

Dodatkowe rozwiązania na czas epidemii 

 


Drodzy Rodzice,

od dnia 18.03.2020r. do odwołania biuro przedszkola zostaje zamknięte. 

Obsługujemy Państwa zdalnie:

mailowo- przedszkole@byd.pl; kinga.kujawa@byd.pl; miroslawa.zmudzka@byd.pl

oraz pod numerem telefonu 506 057 539

w godzinach 8.00-16.00.

 


Drodzy rodzice,

z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne od dziś obsługujemy Państwa tylko w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Przypominam nr telefonu:

52 567 00 04

506 057 539

 


Dzieci uczą rodziców w domu! 

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca. 

Materiały można pobrać pod adresem: 
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/


Najbliższe dwa tygodnie to czas szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Działania te mają na celu ograniczyć duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd zapobiegawcza decyzja o zawieszeniu zajęć w dniach 12-13 marca w placówkach Centrum Usług Społecznych WSG oraz zawieszeniu całkowitej działalności w dniach 16-25 marca. 
Przedszkole - Wyższa Szkoła Gospodarki