ROK 2019

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "MOJE MIASTO"

W dniu 30.05.2019r. nastąpiło rozstrzygniecie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Moje miasto". Do konkursu zostały zgłoszone 32 prace!

Laureatami zostali:
I miejsce- Aleksandra Rosińska, Przedszkole Niepubliczne "Muchomorek"

II miejsce- Julia Grzybowska, Przedszkole Niepubliczne "Akademia Malucha u Tomcia Palucha"

III miejsce- Lena Kwieciszewska, Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki "Uniwersytet Dziecięcy"

Wyróżnienia:

Konrad Manerowski, Przedszkole Niepubliczne "Ludzikowo"

Lesław Kwiatkowski, Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki "Uniwersytet Dziecięcy"

Gratulujemy zwycięzcom!

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Bydgoszczy
wraz z Laurea University of Applied Sciences
 zapraszają do udziału w innowacyjnym projekcie
współfinansowanym przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.

„4P – międzysektorowa inicjatywa pomocy rodzinom wielopokoleniowym”

Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie do praktyki, przy aktywnym udziale partnera ponadnarodowego rozwiązań na rzecz wsparcia dla osób łączących opiekę nad dziećmi i osobami zależnymi z życiem zawodowym (tzw. pokolenie sandwich generation), w tym opracowanie innowacyjnej Platformy 4P, integrującej współpracę międzysektorową.

Czym jest sandwich generation?
Beneficjenci rozwiązania innowacyjnego – osoby fizyczne należące do kategorii tzw. „sandwich generation”, w tym:
1-szy typ osób, tj. opiekunowie faktyczni w wieku około 50 lat – opiekujący się jednocześnie rodzicem / teściem w wieku 70+ oraz posiadający dziecko 30- i wnuki
2-gi typ osób, tj. opiekunowie faktyczni w wieku około 30 lat – opiekujący się jednocześnie małymi dziećmi, wymagającymi stałej opieki oraz rodzicami / teściami i/lub dziadkami (osoby także zależne od opieki innych np. ze względu na niepełnosprawność, schorzenia)

Kto może pomóc osobom z sandwich generation?

pracodawcy i organizacje pracodawców
pomoc społeczna i instytucje integracji społecznej, JST, organizacje pozarządowe
przedszkola i ośrodki wychowania przedszkolnego
podmioty lecznicze