Przedszkole Akademickie Uniwersytet Dziecięcy

Kliknij, aby przejść do strony WSG

ROK 2018

PRZEKAZANIE PREZENTÓW DLA DOMU DZIECKA

W grudniu zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie. Dzięki Państwa dobroczynności udało nam się zebrać wszystkie prezenty dla podopiecznych. Dziękujemy za zaangażowanie!


KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA"

W dniu 17.12.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”.

Laureatami zostali:

I miejsce- Michalina Szymczyk- Przedszkole nr 48 „Pod Sosnami”

II miejsce- Izabela Wołos- Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki „Uniwersytet Dziecięcy”

III miejsce- Zosia- Przedszkole „Słoneczko”
 

Wyróżnienia:
Stanisław Rutkowski- Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki „Uniwersytet Dziecięcy”
Zofia Zimna- Przedszkole Akademickie Wyższej Szkoły Gospodarki „Uniwersytet Dziecięcy”

Wszystkim laureatom gratulujemy!FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

4 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Elfy z Fabryki Świętego Mikołaja. Ich wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci, które chętnie wysłuchały na czym polega praca Elfów i obejrzały pokaz Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja. Nie zabrakło zabaw w kąciku konstrukcyjnym. Na koniec spotkania każdy pomalował swoją bombkę za pomocą robota LEGO. Dziękujemy przedstawicielom RoboProject za przybycie i poświęcony czas :)


ANDRZEJKI

30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Wszyscy tego dnia przyszli do przedszkola przebrani – niezliczona rzesza wróżek, magików, czarownic i czarodziejów, a także ich kocich pomocników, nietoperzy... bawiła się wspólnie przez cały dzień. Najważniejsze tego dnia były oczywiście wróżby. Wróżbom towarzyszyły również zabawy taneczne przy naszych ulubionych piosenkach.

 


WARSZTATY CUKIERNICZE

Dzieci z grupy Delfinki miały okazję uczestniczyć w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez Panią Jowitę z restauracji Sowa. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem robili lukrowe dekoracje pod okiem naszego gościa. Warsztaty przyniosły dzieciom wiele radości a swoje umiejętności na pewno chętnie wykorzystają przy domowych wypiekach.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 23.11.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły na zajęcia swoje ukochane, pluszowe misie, z którymi bawiły się i tańczyły. 


26. Biennale Ilustracji Bratysława

Dnia 14.11.2018r.  dzieci z grypy Pszczółki i Delfinki wzięły udział w wystawie sztuki. 26. Biennale Ilustracji Brarysława (BIB) to międzynarodowy przegląd autorskich ilustracji książek dla dzieci i młodzieży organizowanym przez Międzynarodowy Dom Sztuki dla Dzieci BIBIANA. Wydarzenie jest pod patronatem UNESCO oraz Międzynarodowej Unii Książki dla Dzieci IBBY. Naszym przedszkolakom bardzo podobały się wszystkie ilustracje i z ogromną ciekawością im się przyglądały.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 09.11.2018r. obchodziliśmy w przedszkolu Święto Niepodległości. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla Polaków jest to święto. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości maluchy oddały cześć polskim symbolom narodowym i wspólnie zaśpiewały hymn Polski. 


DZIEŃ DYNI

W dniu 30.10.2018r. przedszkolaki świętowały Dzień Dyni. Tego dnia każdy miał na sobie pomarańczowy lub dyniowy akcent. W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć zabaw z dynią w roli głównej. Na zajęciach poznaliśmy różnego rodzaju dynie, ich kolor i kształt oraz to co kryją w środku. Dowiedzieliśmy się również jakie potrawy i przysmaki można zrobić z tego warzywa, wzięliśmy udział w slalomie dyniowymi oraz zabawie "Dynia górą, bokiem, dołem", polegającej na podawaniu sobie dyni w rzędzie różnymi sposobami. Wykonaliśmy także pracę plastyczną pt. "Kolorowe dynie", do której wykorzystaliśmy pofarbowane pestki dyni. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ŻABKI

Dnia 25 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Żabki". Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenkę, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Przedszkolaki złożyły także uroczystą przysięgę, po czym Pani Dyrektor dokonała „aktu pasowania". Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Maluszkom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy!

 


WYCIECZKA DO MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU ORAZ DO MANUFAKTURY SŁODYCZY

W dniu 17.10.2018r. grupy Delfiny, Sowy i Pszczółki udały się do Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz do Manufaktury Słodyczy. Dzieci dowiedziały się jak powstaje mydło oraz zapoznały się z jego ciekawą historią. Na zakończenie zwiedzania każdy mógł wykonać swoje piękne i pachnące mydełko. Następnie z wielkim zaciekawieniem wszyscy wysłuchali tego, w jaki sposób powstają słodycze. Każdy mógł samodzielnie zrobić pysznego lizaka.


BICIE REKORDU W RESUSTYTACJI

W dniu 16 października braliśmy udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Aż 60 przedszkolaków brało udział w tym wydarzeniu dzięki czemu przyczyniliśmy się do ustanowienia nowego rekordu!


DZIEŃ MUZYKI I MUZYKOWANIA

W dniu 2 października z okazji Dnia Muzyki i Muzykowania odwiedzili nas artyści z "Filharmonii Pomysłów". Dzieci miały możliwość obejrzenia teatralno-muzycznego przedstawienia, które bardzo spodobało się wszystkim dzieciom. Było ciekawie i wesoło.


DZIEŃ CHŁOPCA

W dniu 28 września w przedszkolu chłopcy obchodzili swoje święto. Wszyscy otrzymali medale z okazji Dnia Chłopca i słodkie upominki, które wręczyły im koleżanki z grupy.WIZYTA STRAŻAKÓW
W dniu 25 września mieliśmy wspaniałych gości!
Panowie Strażacy odwiedzili nasze przedszkole.
Opowiedzieli o swojej pracy, pokazali niezbędny sprzęt do akcji ratunkowych, zaprosili nas do wnętrza wozu strażackiego, a koniec naszego spotkania pozwolili wczuć się nam w ich rolę choć trochę i stać się małymi strażakami!
Było naprawdę interesująco! Dziękujemy!
 
 

WYSTAWA PRAC MALARSKICH

Dnia 11 września dzieci z grupy Delfinki uczestniczyły w wystawie prac Pana Marka z Dziennego Domu Pobytu WSG. Na temat sztuki opowiedziały sporo Pani Marta i Pani Natalia, a Pan Marek opowiedział o każdym z obrazów, o swojej pasji i o tym jak długo zajmuje się sztuką. Dzieci mogły zobaczyć obrazy wzorowane na dziełach ulubionego artysty Pana Marka- Vincenta van Gogha. Wśród prac znalazły się między innymi obrazy wzorowane na jego dziełach, m.in. słynne "Słoneczniki" łudząco przypominające oryginał ale także "Dama z łasiczką " czy "Mona Lisa" Leonarda da Vinci.

 


UBEZPIECZENIE PRZEDSZKOLAKA

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia dla dziecka na rok szkolny 2018/2019!

Zgłoszenia można przekazywać wychowawcom grup do 14.09.2018r.

OFERTA

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO GRUPY DELFINKI

W dniu 21.06.2018r. odbyło się oficjalne pożegnanie z przedszkolem grupy Delfinki. Poza pięknym występem grupy odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów oraz poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wszystkim naszym Absolwentom życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych wakacji! :)


WYCIECZKA DO MŁYNA WIEDZY W TORUNIU

W środę 20 czerwca 2018r. dzieci z grupy Delfinki i Pszczółki były na wycieczce w toruńskim Młynie Wiedzy. Dzieci mogły w tym miejscu obserwować różne zjawiska związane z nauką :)

 


NOC ŚWIĘTOJAŃSKA I NOCOWANIE W PRZEDSZKOLU

W dniu 15.06.2018r. odbyła się noc świętojańska dla dzieci z naszego przedszkola. Poza grillem była świetna zabawa zakończona nocowaniem w przedszkolu :)

 


FESTYN RODZINNY

W dniu 06.06.2018r. razem ze Żłobkiem Akademickim WSG organizowaliśmy Festyn Rodzinny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia :)

 

 


KURCZACZKI I KACZUSZKI W PRZEDSZKOLU

W dniu 29.05.2018r. nasze Przedszkole odwiedzili goście z Edukacyjnej Zagrody w Kozielcu. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądają małe kurczęta i kaczuszki, pogłaskać je i poznać rozwój kurczaczka w jajku.


KONKURS RECYTATORSKI "JESTEM PRZYJACIELEM PRZYRODY"

W dniu 24.05.2018r. Lenka z grupy Żabki uczestniczyła w konkursie recytatorskim pt. "Jestem przyjacielem przyrody" organizowanym przez Przedszkole "Centuś".

Miło nam oznajmić, że Lenka otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej 3- latki.

Gratulujemy! :)

 


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCÓW EUROPEJSKICH

W dniu 24.05.2018r. dzieci z grupy Delfinki uczestniczyły w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców Europejskich "Europa da się lubić" organizowanym przez Przedszkole pod Tęczowym Parasolem. Przedszkolaki zatańczyły taniec niemiecki. W nagrodę każde dziecko otrzymało medal

 


 


 


WYCIECZKA DO PUNKTU EDUKACYJNEGO PLAST- MAR
 
W dniu 17.05.2018r. dzieci z grupy Delfinki i Pszczółki uczestniczyły w wycieczce do Punktu Edukacyjnego Plast- Mar w Balczewie. Dzieci dowiedziały się dlaczego warto segregować śmieci i jaka jest ich droga w takim zakładzie. Każdy przedszkolak otrzymał zestaw plastikowych doniczek na pamiątkę po wizycie w tym miejscu.


QUIZ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

W czwartek, 16 maja 2018r. reprezentacja dzieci z grupy Delfinki uczestniczyła w Quizie wiedzy o Unii Europejskiej organizowanym przez Przedszkole pod Tęczowym Parasolem. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i matematyczne.


ZAJĘCIA O UNII EUROPEJSKIEJ

W dniu 10.05.2018r. dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat Unii Europejskiej. Przedszkolaki zapoznały się z flagami państw członkowskich Unii Europejskiej oraz informacjami o tych krajach. Dziękujemy Pani Weronice za przeprowadzenie zajęć! 

 


FESTYN UNII EUROPEJSKIEJ

W dniu 09.05.2018r. na terenie Kampusu WSG odbył się Festyn Unii Europejskiej. Poza dziećmi z okolicznych szkół i przedszkoli, wzięła w nim udział również grupa Delfinki z naszego przedszkola. Dzieci mogły poznać kraje europejskie, wziąć udział w konkurach oraz zrobić sobie zdjęcie z Syriuszem :)


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "SZCZĘŚLIWA ZIEMIA"

Dnia 07.05.2018r. otrzymaliśmy wiadomość, że Ania Mucha z grupy Pszczółki zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Szczęśliwa Ziemia" organizowanym przez Przedszkole "Tęczowa Kraina".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)

 


 


PRZEDSZKOLNY KONKURS "EKO- ROBOT"

W dniu 27.04.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Eko- robot". Wszystkie prace zostały wykonane z surowców wtórnych.
 

Laureatami zostali:
I miejsce- Adam Jankowski,
II miejsce- Ania Mucha,
III miejsce- Oliwier Kubiak,
Wyróżnienie- Jakub Lubiszewski.

 

Gratulujemy! :)


FESTIWAL PIOSENKI "WIOSENNE NUTKI"
W dniu 26.04.2018r. reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w IV edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Wiosenne nutki".
Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowali swoje umiejętności.
Miło nam oznajmić, że Lena Kwieciszewska z grupy Delfinki zajęła II miejsce, Natalia Gorczyńska z grupy Delfinki i zespół Żabki (Lena Andryszak, Oliwia Szylberg, Barbara Szubarga oraz Jakub Burzyński) zdobyli wyróżnienie.
Gratulujemy! :)


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS "PANI WIOSNA PRZEZ ŚWIAT MASZERUJE, ZIELONĄ FARBĄ WSZYSTKO MALUJE"

Zuzia z grupy Delfinki zajęła I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Pani Wiosna przez świat maszeruje, zieloną farbą wszystko maluje" organizowanym przez Przedszkole Borowiki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! :)
 


KONKURS KARTKA I PISANKA WIELKANOCNA

We wtorek, 27.03.2018r. został rozstrzygnięty konkurs na "Kartkę i pisankę wielkanocną".
Laureatami zostali:
I miejsce- Natalia Gorczyńska z grupy Delfinki,
II miejsce- Stefania Brzozowska z grupy Pszczółki
III miejsce- Kuba Landowski z grupy Pszczółki
Gratulujemy!

 


KONKURS RECYTATORSKI "WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ"

W czwartek, 22.03.2018r. w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbył się międzyprzedszkolny konkurs recytatorski
pt. "Wiosna w poezji dziecięcej".
W konkursie wzięło udział 29 dzieci z 20 bydgoskich przedszkoli. Dzieci były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.
Laureatami w kategorii 3-4 lata zostali:
I miejsce- Oliwier Wiśniewski i Martyna Machowicz z Przedszkola nr 68 "Wesołe Smyki"
II miejsce- Zuzanna Słowinska z Przedszkola Fantazja
III miejsce- Hanna Rzeszuto z Przedszkola nr 43 "U Krecika Szybownika"
Laureatami w kategorii 5-6 lat zostali:
I miejsce- Izabela Gacka i Lena Bernaciak z Przedszkola Skrzat,
II miejsce- Zofia Cieszewska z Przedszkola Ekolaki
III miejsce- Ewelina Chyżyńska- Przedszkola nr 58.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

URODZINY KARMNIKA

We wtorek, 20.03.2018r. obchodziliśmy pierwsze urodziny Karmnika. Przedszkolaki przygotowały różne pyszności: Żabki zrobiły kanapki, Pszczółki przygotowały sałatkę owocową a Delfinki wykonały szaszłyki.


POMÓŻ MI ZROBIĆ TO SAMEMU- WARSZTATY 

Zachęcamy do udziału w warsztatach!

 


 

KONKURS "KARTKA I PISANKA WIELKANOCNA"

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

 

 


 

KONKURS WOKALNY "PRZEDSZKOLAKI PRZY MIKROFONIE"

W dniu 1 marca 2018r. Staś z grupy Żabki oraz Lenka z grupy Delfinki wzięli udział w miejskim konkursie wokalnym organizowanym przez MDK nr 4. 

Miło nam oznajmić, że Staś zajął III miejsce w kategorii wiekowej 3-4 lata, natomiast Lenka zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 5-6 lat. 
Gratulujemy! 


 


II Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Aniołowie się radują"

W dniu 12.01.2018r. Lenka z grupy Delfinki wzięła udział w II Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Aniołowie się radują" organizowanym przez Fundację "Wiatrak". Miło nam oznajmić, że Lenka zajęła III miejsce! Gratulujemy!

Przedszkole - Wyższa Szkoła Gospodarki